خدیجه کبری ام المومنین

ما نیامده‌ایم خرابه های زمین را بسازیم، آمده‌ایم تا خرابه های دل را بنا نماییم
 
پدر اسوه‌ سخت‌کوش و مظهر جوانمردی
ساعت ۱:٤٠ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٥ تیر ۱۳۸٧ : توسط : خادمین حضرت خدیجه کبری (س)

        به‌نام جان آفرین

 

 

 

فرخنده سالروز میلاد رادمرد عدالت‌پرور، مولای متقیان، جانشین رسول گرامی اسلام و پیشوای شیعیان جهان حضرت علی ابن ابیطالب(ع) معلم و الگوی مردان خداخواه، حقگو، وظیفه‌شناس و طالبان کمال و معرفت الهی بر عموم دوستداران و پیروان حضرتش خجسته و مبارک باد.

همچنین گرامی باد چنین روزی که به یاد و حرمت پدر انتخاب گردیده، پدری که به راستی آیت و رحمتی از سوی خداوند بر فرزندان می‌باشد.

پدر اسوه‌ی سخت‌کوش و مظهر جوانمردی و گذشت، ایثارگری که امیال خویش را مطابق خواست اهل خود گرداند و به موافقت آنان با ایشان زندگی کند. در مقابل ناهمواری‌ها و شدائد قامت استوار دارد و کمر همت بربندد تا بر سختی‌ها و آلام چیره گردد. بی‌معارضت به خدمت اهل خویش می‌ایستد تا هرچه بیشتر نصیب اهل خود زیادت کند. پدر حظ خود فرو گذارد و راه ایثار پیش گیرد که این بجز از پدر بر نیاید.

با نهایت احترام و خضوع این روز را که یادآور صفای باطنی و زحمات بی‌دریغ و بی‌توقع و خستگی‌های مفرط و بردباری و تحملش می‌باشد و همچنین به خاطر حفظ حرمت وی و ستودن و سپاس خالق حکیم و توانا که این نعمت عظمی را بر بندگان ارزانی داشته و فرزندان را محبوب پدر و پدر را مشتاق به خدمتگزاری اهل خود گردانیده است را گرامی داشته و بر همه پدران متعهد و وظیفه‌شناس مبارک باد.

جا دارد به روان پاک اولین پدر و پدر همه پدران خالصانه‌ترین درودهایمان را تقدیم داریم. والسّلام

 

حاج حسن پورشبانان

 

خادمین حضرت خدیجه کبری(س) روز پدر را به محضر استاد ارجمند

حاج حسن پورشبانان و همه پدران زحمتکش این دیار تبریک عرض می‌نمایند.


 
یادم باشد همه آدم‌ها مهم هستند
ساعت ٦:٤٥ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱۱ تیر ۱۳۸٧ : توسط : خادمین حضرت خدیجه کبری (س)

من دانشجوى سال دوم بودم. یک روز سر جلسه امتحان وقتى چشمم به سوال آخر افتاد، خنده‌ام گرفت. فکر کردم استاد حتماً قصد شوخى کردن داشته است. سوال این بود: نام کوچک زنى که محوطه دانشکده را نظافت می‌کندچیست؟

من آن زن نظافتچى را بارها دیده بودم. زنى بلند قد و حدوداً شصت ساله بود. امّا نام کوچکش را از کجا باید می‌دانستم؟ برگه امتحانى را تحویل دادم و سوال آخر را بی‌جواب گذاشتم. درست قبل از آنکه از کلاس خارج شوم دانشجویى از استاد سوال کرد آیا سوال آخر هم در بارم‌بندى نمرات محسوب می‌شود؟  

  استاد گفت: حتماً و ادامه داد: شما در حرفه خود با آدم‌هاى بسیارى ملاقات خواهید کرد. همه آنها مهم هستند و شایسته توجه و ملاحظه شما می‌باشند، حتى اگر تنها کارى که می‌کنید لبخند زدن و سلام کردن به آنها باشد.

 

من این درس را هیچگاه فراموش نکرده‌ام.

 

 


 
مادرم مثل همیشه بیقرارت شده‌ام
ساعت ۱۱:۱٩ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۳ تیر ۱۳۸٧ : توسط : خادمین حضرت خدیجه کبری (س)

به‌نام جان آفرین

 

ای مادر مقدس منظومه‌های عشق

خورشید باستانی دلها خوش آمدی

 

 

حدیث مهرورزی کتابی است که اوراقش را شبهای ظلمانی و روزهای سرد و‌ گرم زمانه میسازد. قهرمانش مادر و روح کتاب طاقت و صبر این اسطوره مقدس یعنی مادر است. آسانترین فعل مستتر درآن بکول کشیدن فرزند از نوزادی تا خردسالی است.  شاید نیمی از انسانها مادر شوند، اما باز هم مادر بودن و مادری کردن مفهوم مقدسی است.

از محضر مادر فرتوت و خمیده پشت که فروغ دیدگانش تحلیل رفته و دست‌های زیبا و صورت گل انداخته جوانیش چروکیده و بی‌رمق گردیده است اجازه میگیرم در مقابلش زانو زنم، دستش را در دستم بگیرم و بگویم:

 سلام مادر، سلام بر مادر خسته و نالانم، مادرم مثل همیشه بیقرارت شده‌ام. دل در هوای دیدن رویت بی طاقت و اشتیاق حضور در کنارت بی‌تابم نموده. مادر اجازتی فرما تا به دستان نهیف و لاغری که در عهد توانمندی با قدرت گهواره‌ام را می‌جنباندی بوسه‌ای نثار کنم.

بیا مادر تا بر چشمهای فرو رفته و درگودی کاسه نشسته و کم فروغت که در جوانی با نگاه نافذت بر در میدوختی تا از کوچه، بازار و بازی  باز گردم بوسه‌ای بنشانم.

بیا مادر تا با سرشک دیدگان، خطوط صورت دوست داشتنی و مهربانت را، همان صورت گلگون و جذابی که با بیدار ماندنها و شب زنده‌داری‌هایت بخاطر مراقبت از من چنین پلاسیده‌اش نمودی، بشویم.

بیا تا برلبان خشک و چروکیده‌ات که با طراوت وگلفام بود و با آن در برِ گهواره‌ام نغمه زیبای لالائی ساز میکردی و اکنون خشک و سرد گشته بوسه شکرانه نشانم.

بیا ای نازنین مادر، ای گوهر ارزنده در ناسوت و لاهوت بیا تا برپیشانی مبارکت که سجدگاه آفریدگارمان می‌باشد بوسه رضایت و قدرشناسی گزارم.

مادر نتوانم، نتوانم قدر تو را بشناسم  و شکر داشتن تو را بجا آورم. مادر نتوانم حقّت را ادا نمایم و آنگونه که شایسته است کمر بخدمتت بندم. پس با همان عظمت روح و بلندی افکار و قلب رئوف و پاکت قصورم را نادیده انگار و حقّت را بر من ببخش که این کار فقط از دست تو برآید. 

 

حاج حسن پورشبانان