خدیجه کبری ام المومنین

ما نیامده‌ایم خرابه های زمین را بسازیم، آمده‌ایم تا خرابه های دل را بنا نماییم
 
رحلت بانوی مکرم اسلام تسلیت باد
ساعت ۱۱:٤۸ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢٧ تیر ۱۳٩٢ : توسط : خادمین حضرت خدیجه کبری (س)

 

                                                                                                       

یاهو

النَّبِیُّ أَوْلَى بِالْمُؤْمِنِینَ مِنْ أَنفُسِهِمْ وَأَزْوَاجُهُ أُمَّهَاتُهُمْ

                                                                                    احزاب آیه 6

پیش از آنکه پیشوای مکرم اسلام به رسالت مبعوث گردد خدیجه (س) این بانوی تاریخ‌ساز و الگوی ماندگار با شناخت از پاکی فرزند عبدالله و اعتماد به صداقت و امانتداری وی مال التجاره خود را به او سپرد و اختیار تامش داد تا به تجارت بپردازد. با توجه به اینکه آن بانوی گرامی با پیشنهاد ثروتمندترین و با نفوذترین مردان و جوانان روزگار خویش رو برو بود و برای ازدواج  با وی زور و زرداران بر هم سبقت می‌جستند. اما او با درایت و شکستن آداب و رسوم حاکم بر جامعه آن زمان از طریق نزدیکان و خویشان خود به پاک‌ترین جوان یعنی محمد(ص) پیشنهاد ازدواج داد و تنها شیفته محمد و منش او گردید. ایمان خدیجه به تقوا، پاکدامنی، نجابت، امانتداری و اخلاص وی باعث شد که همه ثروت و امکانات خود را در اختیار آن جوان بی‌مانند قرار دهد. خدیجه کبری به خوبی‌ها آراسته و صاحب فضل و خرد و کمال بود و از هرگونه ناپاکی و عیب مبری بود. خواستگاران او سران قبایل عرب، بزرگان بنی‌هاشم و صاحبان پول و نام نشان بودند.

راه مکه به غار حرا خاطرات وفاداری خدیجه و نقش جای پای آن شخصیت نمونه را در خود دارد. آن سرزمین گواه همراهی و همیاری او با شوی خداجویش می‌باشد. او هرگز محمد را از تصمیمش باز نداشت و هرگز از او گله‌ای نداشت. تا روزیکه آن فرصت استثنایی فرا رسید و محمد دریافت آنچه را که در تصورش نمی‌گنجید و اجابت شد آرزوهایی که از خداوند خواسته بود. او خواسته بود تا مردم از جهل و جهالت نجات یافته و دست ظالمان و زورگویان از سر مظلومان کوتاه شود. خداوند او را توسط حضرت جبرئیل ندا داد. او را به رسالت برگزید و این ماموریت را به خود ایشان محول فرمود. خواجه کائنات هراسان به نزد خدیجه کبری آمد و موضوع را بیان داشت. خدیجه او را تسلی و تاییدش نمود و رسالتش را تبریک گفت و اسلام محمد را پذیرفت و بعنوان اول بانوی  اسلام در کنار همسر بزرگوار خود برای اسلام از هیچ تلاشی فرو گذار نکرد. با وفاداری و تحمل مشکلات سال‌های رسالت که توام با جنگ، دشمنی، مخالفت و حصر بود را با تقدیم همه دارایی خود در راه نشر و تبلیغ دین اسلام سپری کرد. و نهایتا در شعب ابیطالب در شرایط بسیار سختی چشم بر دنیا و زندگی پرماجرای خود فرو بست و جان به جان آفرین تقدیم نمود. جسم پاکش را در عبای پوسیده رسول خدا پیچیدند و به خاک سپردند.

خادمین خدیجه کبری (س)

رحلت ام المومنین بانوی گرانقدر اول اسلام را به عموم مومنین تسلیت و به روح بلند مرتبه و پاکش درود میفرستند.

 


 
کلام استاد 14
ساعت ۸:٥۸ ‎ق.ظ روز شنبه ٢٢ تیر ۱۳٩٢ : توسط : خادمین حضرت خدیجه کبری (س)

یاهو

ای جانشین خدا، در سفر پر تلاطم زندگی اطراقی بنما، لختی بیارام، تجدید قوا کن، توشه‌ات را کامل و عزمت را راسخ.

کمال، هدف خلقت تو است و رمضان پایگاه آماده‌سازی. مکرمش بدار و بهترین بهره را برگیر.

شاید رمضان بعدی .... سفر به پایان رسیده باشد.!!

 

حاج حسن پورشبانان

 


 
آمد رمضان و عید با ماست
ساعت ٩:۱٠ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱٧ تیر ۱۳٩٢ : توسط : خادمین حضرت خدیجه کبری (س)

  یاهو

ماه مبارک رمضان، بهترین ماه‌ها، ماه میهمانی خدا، ماه خوبی‌ها، ماه شب‌های قدر، ماه دعا و نیایش، ماه رحمت و آمرزش و ماه خیر و برکت مبارک باد.

دوستان عزیز

با آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما در ماه مبارک رمضان

آیا تاکنون درشهری غریب وارد شده‌اید که نه جایی را بشناسید و نه اطلاعی از وضعیت آن شهر داشته باشید؟ به‌ خصوص اینکه ندانید در آن شهر به شما چه خواهد گذشت. آیا وسیله آسایش و رفاه برای شما فراهم شده یا وسیله شکنجه و عذاب؟ اگر دراین سرگردانی دوست یا آشنایی را ببینید که به استقبال شما آمده و شما را گرم درآغوش بگیرد و به شما خوش آمد بگوید آیا خوشحال نخواهید شد؟

و ما سفری در پیش رو داریم، سفری پر از هول و هراس، پر از بیم و امید، سفری حتمی، سفری بی‌اختیار و بی‌بازگشت، سفری تا بی‌نهایت، هرکدام از ما ره توشه‌ای برای این سفر جاودانی فراهم کرده‌ایم و به راستی نمی‌دانیم اعمال صالح ما چقدر توانسته است خطاها و گناهان ما را جبران کند. چراکه در آنجا به ذره‌ها نیز رسیدگی می‌شود.

آیا می‌خواهید در این سفر استقبال کننده‌ا‌‌‌‌ی داشته باشید؟ و یا می‌خواهید آشنایی، دوستی به دیدار شما بیاید؟ تا از هول و هراس شما کاسته شده و بیم‌های شما به امید تبدیل شود. آیا می‌خواهید پیامبران الهی حضرت آدم، حضرت ابراهیم، حضرت موسی، حضرت عیسی، حضرت نوح و حضرت محمد (ص)  و دیگر اولیاء خداوند به استقبال شما بیایند؟ آیا می‌خواهید پیامبر ما از داشتن چنین امتی افتخار کند؟ اگر چنین است قبل از افطار یا بعد از افطار یا نیمه شب یا سحرگاه  یا هر وقت توانستی در ماه مبارک رمضان و بعد از آن دو رکعت نماز بخوان و به هر پیامبری که می‌شناسی و یا نام او را می‌دانی هدیه کن.

وقتی دو رکعت نماز بخوانی و به حضرت ابراهیم(ع) هدیه کنی، درآن وقت حضرت ابراهیم به حضور حضرت محمد(ص) شرفیاب می‌شوند و به ایشان به خاطر داشتن چنین امتی تبریک می‌گویند و اظهار می‌دارند که در زمان من مردمانی مرا به خاطر دعوت به خدا پرستی در آتش افکندند ولی هزاران سال پس از آن، از امت آخر زمان کسانی برای من نماز هدیه فرستادند. و این افتخاری برای پیامبر اسلام خواهد بود.

بنابراین برای هر پیامبری که دو رکعت نماز بخوانی و هدیه بفرستی درآن روز موعود برای تشکر به استقبال و دیدارت خواهند آمد و فرشتگان و ملائک نیز با تبریک و تهنیت از شما استقبال می‌کنند.                                                        

حاج حسن پورشبانان

درماه مبارک رمضان با زبان روزه دو رکعت نماز هدیه به محضر انبیاء و اولیاء اقامه می‌کنیم

((الهم صل علی ملائکتک و انبیائک و اولیائک و عبادک الصالحین))

خداوندا بر ملائک و انبیاء و اولیاء و بندگان صالحت درود بفرست.

اسامی پیامبران

حضرت محمد(ص)     حضرت عیسی(ص)      حضرت موسی(ص) 

حضرت ابراهیم(ص)   حضرت شعیب(ص)       حضرت لوط (ص)

حضرت هارون(ص)    حضرت اسماعیل(ص)    حضرت اسحاق(ص)

حضرت صالح(ص)     حضرت یعقوب(ص)         حضرت یوسف(ص)

حضرت داود(ص)       حضرت سلیمان(ص)       حضرت زکریا(ص)

حضرت یونس(ص)    حضرت ادریس(ص)        حضرت عُزَیر(ص)

حضرت هود(ص)      حضرت ایوب(ص)            حضرت الیاس(ص)

حضرت دانیال(ص)    حضرت جرجیس(ص)      حضرت ذَی‌الکِفل(ص)

حضرت حَیقُوق(ص)  حضرت خضر(ص)           حضرت ذی‌القرنین(ص)

حضرت اسباط (ص)  حضرت میشا(ص)          حضرت نوح(ص)

حضرت متی(ص)     حضرت ارمیا(ص)            حضرت یوشع(ص)

حضرت شعیا(ص)    حضرت تُورَخ(ص)            حضرت شمعون(ص)

حضرت خالد(ص)     حضرت حنظله(ص)         حضرت شیث(ص)

حضرت طالوت(ص)   حضرت آدم(ص)       و     حضرت هابیل(ص)

التماس دعا

 


 
کلام استاد 13
ساعت ٩:٢٩ ‎ق.ظ روز شنبه ۱ تیر ۱۳٩٢ : توسط : خادمین حضرت خدیجه کبری (س)

یاهو

سیر و سلوک در مراتب معنوی باعث می‌شود؛ انسان از سرچشمه نور الهی بهره‌مند گردد و موجب درخشش گهر انسانیتی می‌‌شود که خداوند در نهاد او قرار داده. در این شرایط آفت‌ها از او دور شده و خدایی می‌شود. و اکثر صفات الهی به نسبت شناخت و معرفتش در ظرف وجودی او ریخته می‌شود.

حاج حسن پورشبانان