به نام الله مهرگستر مهربان

حضرت خدیجه کبری (س) آن بانویی‌ست که در زمان بت و شمشیر و شیطان، زمانی که دختران، عروس گورها می‌شدند و دستان سرد خاک، گرمای زندگیشان را می‌گرفت. اولین ایمان آورنده به اسلام بود و کسی بود که همراه پیامبر بزرگ اسلام اولین نماز را به پا داشت. بانویی که در جاهلیت عرب و در عین ثروتمندی لقب طاهره را داشت و سیده‌ی قریش خوانده می‌شد. بانوی بزرگ کرامت و خورشید احسانی که در دستان گرمش، نهال نو پای اسلام جان گرفت و به درختی تناور تبدیل شد. شخصیتی که تمام ثروت و دارایی خود را در راه اسلام بی‌هیچ چشم داشتی نثار نمود و یاریش، رسول خدا را از تنهایی بیرون می آورد.

بانوی باوفایی که در وصف شوی گرامی خود حضرت محمد مصطفی(ص) سروده بود :

اگر تمام نعمت‌های دنیا از آن من باشد،

ملک و مملکت کسراها و پادشاهان را داشته باشم،

در نظرم هیچ ارزش ندارد؛ زمانی که چشمم به چشم تو نیافتد.

مونسی که در پایان عمر شریف خود در عبای پوسیده پیامبر بزرگ اسلام و با دستان مبارک ایشان در شعب ابیطالب به خاک سپرده شد. هجرانش آنچنان سخت بود که سال وداعش را عام‌الحزن نامیدند.

شخصیت بزرگی که پیامبر اسلام درمنزلت ایشان فرمودند:  خدا شاهد است‏ خدیجه زنی بود که چون همه از من رو می‏گردانیدند، او به من روی می‏کرد، و چون همه از من می‏گریختند، به من محبت و مهربانی می‏کرد، و چون همه دعوت مرا تکذیب‏ می‏کردند،  به من ایمان می‏آورد و مرا تصدیق می‏کرد. در مشکلات‏ زندگی مرا یاری می‏داد و با مال خود کمک می‏کرد و غم از دلم‏ می‏زدود.

آری چه زیبا مقدر شده بود که محمد امین و امانتدار در کنار طاهره قریش خدیجه  قرار گیرد و از پیوند این دو اهل البیتی شکل پذیرد که همواره با ذکر درود و صلوات از ایشان یاد می‌شود. خاندانی که جوانانش سرور جوانان اهل بهشتند و همچون مادر خود خدیجه، بهترین‌ها و همه هستی خود را در راه حضرت حق قربانی نمودند.

خدیجه کبری(س) مظلومانه زیست و غریبانه از دنیا رفت. گرچه از این گوهر نادر و این اسوه‌ی ایثار و مهربانی و اولین ایمان آورنده به دین مبین اسلام و یاری دهنده‌ی پیامبر که در تمام شدائد و مشکلات وفاداری خود را به اثبات رسانید کمتر یاد می‌شود، اما بر ماست که زحمات بی‌دریغش را ارج نهیم و یاد ارزنده و گرانقدرش را با تمام از خود گذشتگی‌هایی که برای تحکم مبانی و رشد دین مبین اسلام تحمل فرمود گرامی داریم و به روح پاکش درود بفرستیم

روحش شاد و یادش برای همیشه‌ی تاریخ گرامی باد. 

خادمین حضرت خدیجه کبری(س)، سالروز وفات

مهربان یار و یاور رسول خدا (ص) و نیکو مادر مومنان

حضرت خدیجه کبری (س)

را به تمامی مسلمین تسلیت می‌گویند.

 تاريخ : دوشنبه ٢٤ خرداد ۱۳٩٥ | ٥:٥٦ ‎ب.ظ | نویسنده : خادمین حضرت خدیجه | نظرات ()

به نام الله مهرگستر مهربان

گاهی اوقات شنیده می‌شود که در راستای دفاع از ماه مبارک رمضان و به منظور ارشاد و هدایت بندگان خدا برای روزه‌داری به امر الله، دلایلی اقامه و صحبت‌هایی برای موجه جلوه‌دادن روزه‌داری می‌شود که بیشتر مزیت و احسان روزه‌داری بر جسم را مطرح می‌کنند.

درحالیکه می‌بایست این گفته‌ها در رابطه با فلسفه‌ی روزه‌ و اینکه روزه‌داری برای رضایت خدا و در جهت فرمان الله و به منظور خودسازی، پاک کردن و آماده نمودن روح برای هدایت به راه راست باشد. پس صحبت‌ها و ارشادات می‌بایست حول این محور باشد که این نه دیگر موجه جلوه‌دادن روزه‌داری‌ست و نه سبک شمردن روزه.

برای روزه‌داری و عبادت در ماه مبارک رمضان چندین برابر ارزش قرار داده‌اند و شب قدر را در این ماه مبارک منظور نموده‌اند. به این دلیل که درک شب قدر و بهره بردن از این شب عزیز نیازمند تزکیه‌ی روح است و عبادت، روزه داشتن و آنچه که انسان و نفس او را تزکیه و پاک می‌کند در این ماه قرار داده شده است.

پس انسان می‌بایست تلاش نماید که به آن تزکیه نفس رسیده تا بتواند عظمت شب قدر را درک و خود را در این شب عزیز به خدای خویش نزدیک‌تر نماید. بنابراین هرگاه انسان بر نفس خویش پیروز شد و توانست خود را پاک کند، می‌تواند عظمت شب قدر و شب عظیم قدر را درک کند.

شب قدر جایزه‌ای‌ست برای کسانی که بتوانند نفس خود را تزکیه کنند و آنطور که شایسته‌ی یک مسلمان است رفتار نمایند تا به این شب برسند. پس آیا می‌شود بدون انجام وظایفی که بر عهده شخص گذاشته‌اند، جایزه را نیز به او بدهند؟! پس می‌بایست برای دریافت جایزه تلاش نمود.

 

حاج حسن پورشبانان

 

درماه مبارک رمضان با زبان روزه دو رکعت نماز هدیه به محضر انبیاء و اولیاء اقامه می‌کنیم.

اسامی پیامبران در ادامه مطلب....تاريخ : یکشنبه ۱٦ خرداد ۱۳٩٥ | ٦:٥٩ ‎ب.ظ | نویسنده : خادمین حضرت خدیجه | نظرات ()

به نام الله مهرگستر مهربان

 

 

رمضان می‌آید تا با آتش گرسنگی، جسم را بسوزاند و با احساسات و عواطف حیوانی مبارزه کند و آنها را در ممنوعیت نگه داشته و بین آنها و انجام کارها و لذایذ حیوانی دیواری قرار دهد تا در تب شوق و رسیدن به آن لذایذ حیوانی بسوزد و به آنها دست نیابد.

رمضان می‌آید تا انسان را صبور و مقاوم کند و آلودگی‌ها را از انسان بزداید و آنگاه با آب توبه گناهان را بشوید. گناهانی که زنگار بر آیینه‌ی دل نشانده است و در اینچنین آیینه‌ای اسرار مگو را نتوان دید. اما با آتش گرسنگی معنوی و سوزاندن تن چون زنگارش را زدودی اسرار را توان دید.

رمضان می‌آید تا بسوزاند آنچه را که در وجود انسان از هوی، هوس و افکار شیطانی‌ست و او را پاک و طاهر کند تا آنگاه جام دلش، جام جهان‌بین و جهان‌نما شود. پس آن زمان است که رازهای ملکوتی و اسرار غیبی در دل انسان می‌نشیند و دیده می‌شود.

پس لذت طعام سفره‌ی الله چشیدن طعم مکاشفه‌ی الهی، سرافرازی، افتخار و کسب عینیت خاص در رمضان است و اینجاست که خداوند تعالی می‌فرمایند:

"رمضان ماه من و انسان میهمان من است"

 

حاج حسن پورشبانان

 تاريخ : دوشنبه ۱٠ خرداد ۱۳٩٥ | ٩:۱٧ ‎ب.ظ | نویسنده : خادمین حضرت خدیجه | نظرات ()

به نام الله مهرگستر مهربان

 

کرامت انسانی به گذشت و بخشندگی اوست

و محبوبیت او به وفاداری اوست.

بزرگترین عاطفه‌ی انسانی ایمان است

و بدترین درد و مرض ضعف ایمان است.

 

حاج حسن پورشبانان

 

 تاريخ : سه‌شنبه ٤ خرداد ۱۳٩٥ | ۸:۳٢ ‎ب.ظ | نویسنده : خادمین حضرت خدیجه | نظرات ()
  • تک بـــاکس | خوب تـــریــــن ها