خدیجه کبری ام المومنین
ما نیامده‌ایم خرابه های زمین را بسازیم، آمده‌ایم تا خرابه های دل را بنا نماییم.

السلام علیک یا رسول الله

آن روزگاران یعنی دوره‌ جاهلیتِ اعراب که افراد بر سر قطره‌ی آبی خون همدیگر می‌ریختند و دختران خود را از ترس گرسنگی زنده بگور می‌کردند، اراده‌ خداوند بر این تعلق گرفته بود که برای انسان منجی و راهنمایی بفرستد.

محمد را آفرید و او را در خانواده‌ شریف و در دامن انسان‌های پاک پرورانید.

او را با مصائب آشنا کرد و ندایش کرد.

محمد خدا را دوست می‌داشت و خداوند محمد را.

محمد ملتمسانه خدا را صدا می‌کرد و خداوند مهربانانه ندای او را پاسخ می‌داد.

خداوند دل او را قوی داشت، پشتش را به پشتیبانی خود محکم نمود و زبانش را گویا فرمود. خداوند او را یاری نمود تا یاری دهنده‌ مردم باشد، قدم‌هایش را محکم و استوار گردانید تا بر زورگویان مستولی گردد، قلبش را رئوف و مهربان کرد تا دل دردمندان را بدست آورد.

با آمدن محمد ایثار و فداکاری، از خود گذشتگی و همنوع دوستی جایگزین همه‌ قتل و غارت‌ها شد. محمد آمد و شهد شیرین زندگی را به انسان‌هایی که جز تلخی نچشیده بودند چشانید و معنی زندگی را به انسان‌ها فهمانید. کسی جز او نمی‌توانست که این بار سنگین را بر دوش بگیرد و به این خوبی بمنزل برساند.

پیامبر رسالتش را انجام داد، خدا و راه خدا را به مردم نشان داد و ادامه‌ این راه را بدست مسلمانان سپرد تا راهنمای نسل‌های بعدی باشند و اکنون ما که وارث این رسالت هستیم.

خدا را سپاس میگوئیم و شکر او را بی‌حد بجا می‌آوریم که راهیِ این راهمان کرد. از حضرتش می‌خواهیم که در این راه ما را یاری فرمایند و به ما نصرت عطا نمایند تا وظیفه‌ای را که بر دوش داریم به نحو احسن انجام دهیم.

و گوشه‌ای از سپاسمان آن است که یاد پیامبر بزرگش را گرامی داریم و زحمات بی‌دریغش را ارج بنهیم و بر او همواره درود بفرستیم که او لایق درودها و تهنیت‌های خداوند است.

و او متواضع‌ترین همه بندگان خدا بود.

<<الهم صل علی محمد و آل محمد>>

حاج حسن پورشبانان

[ دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۸٩ ] [ ۸:٥٩ ‎ق.ظ ] [ خادمین حضرت خدیجه کبری (س) ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

مهم نیست که قفلها دست کیست! مهم این است که همه‌ کلیدهادست‌ خداست
لینک های مفید
پيوندهای روزانه

موضوعات وب
آرشيو مطالب
لینک های مفید
امکانات وب
  RSS 2.0