به نام الله مهرگستر مهربان

حضرت خدیجه کبری (س) آن بانویی‌ست که در زمان بت و شمشیر و شیطان، زمانی که دختران، عروس گورها می‌شدند و دستان سرد خاک، گرمای زندگیشان را می‌گرفت. اولین ایمان آورنده به اسلام بود و کسی بود که همراه پیامبر بزرگ اسلام اولین نماز را به پا داشت. بانویی که در جاهلیت عرب و در عین ثروتمندی لقب طاهره را داشت و سیده‌ی قریش خوانده می‌شد. بانوی بزرگ کرامت و خورشید احسانی که در دستان گرمش، نهال نو پای اسلام جان گرفت و به درختی تناور تبدیل شد. شخصیتی که تمام ثروت و دارایی خود را در راه اسلام بی‌هیچ چشم داشتی نثار نمود و یاریش، رسول خدا را از تنهایی بیرون می آورد.

بانوی باوفایی که در وصف شوی گرامی خود حضرت محمد مصطفی(ص) سروده بود :

اگر تمام نعمت‌های دنیا از آن من باشد،

ملک و مملکت کسراها و پادشاهان را داشته باشم،

در نظرم هیچ ارزش ندارد؛ زمانی که چشمم به چشم تو نیافتد.

مونسی که در پایان عمر شریف خود در عبای پوسیده پیامبر بزرگ اسلام و با دستان مبارک ایشان در شعب ابیطالب به خاک سپرده شد. هجرانش آنچنان سخت بود که سال وداعش را عام‌الحزن نامیدند.

شخصیت بزرگی که پیامبر اسلام درمنزلت ایشان فرمودند:  خدا شاهد است‏ خدیجه زنی بود که چون همه از من رو می‏گردانیدند، او به من روی می‏کرد، و چون همه از من می‏گریختند، به من محبت و مهربانی می‏کرد، و چون همه دعوت مرا تکذیب‏ می‏کردند،  به من ایمان می‏آورد و مرا تصدیق می‏کرد. در مشکلات‏ زندگی مرا یاری می‏داد و با مال خود کمک می‏کرد و غم از دلم‏ می‏زدود.

آری چه زیبا مقدر شده بود که محمد امین و امانتدار در کنار طاهره قریش خدیجه  قرار گیرد و از پیوند این دو اهل البیتی شکل پذیرد که همواره با ذکر درود و صلوات از ایشان یاد می‌شود. خاندانی که جوانانش سرور جوانان اهل بهشتند و همچون مادر خود خدیجه، بهترین‌ها و همه هستی خود را در راه حضرت حق قربانی نمودند.

خدیجه کبری(س) مظلومانه زیست و غریبانه از دنیا رفت. گرچه از این گوهر نادر و این اسوه‌ی ایثار و مهربانی و اولین ایمان آورنده به دین مبین اسلام و یاری دهنده‌ی پیامبر که در تمام شدائد و مشکلات وفاداری خود را به اثبات رسانید کمتر یاد می‌شود، اما بر ماست که زحمات بی‌دریغش را ارج نهیم و یاد ارزنده و گرانقدرش را با تمام از خود گذشتگی‌هایی که برای تحکم مبانی و رشد دین مبین اسلام تحمل فرمود گرامی داریم و به روح پاکش درود بفرستیم

روحش شاد و یادش برای همیشه‌ی تاریخ گرامی باد. 

خادمین حضرت خدیجه کبری(س)، سالروز وفات

مهربان یار و یاور رسول خدا (ص) و نیکو مادر مومنان

حضرت خدیجه کبری (س)

را به تمامی مسلمین تسلیت می‌گویند.

 تاريخ : دوشنبه ٢٤ خرداد ۱۳٩٥ | ٥:٥٦ ‎ب.ظ | نویسنده : خادمین حضرت خدیجه | نظرات ()
  • تک بـــاکس | خوب تـــریــــن ها