خدیجه کبری ام المومنین
ما نیامده‌ایم خرابه های زمین را بسازیم، آمده‌ایم تا خرابه های دل را بنا نماییم.

به‌نام جان آفرین

 

ای مادر مقدس منظومه‌های عشق

خورشید باستانی دلها خوش آمدی

 

 

حدیث مهرورزی کتابی است که اوراقش را شبهای ظلمانی و روزهای سرد و‌ گرم زمانه میسازد. قهرمانش مادر و روح کتاب طاقت و صبر این اسطوره مقدس یعنی مادر است. آسانترین فعل مستتر درآن بکول کشیدن فرزند از نوزادی تا خردسالی است.  شاید نیمی از انسانها مادر شوند، اما باز هم مادر بودن و مادری کردن مفهوم مقدسی است.

از محضر مادر فرتوت و خمیده پشت که فروغ دیدگانش تحلیل رفته و دست‌های زیبا و صورت گل انداخته جوانیش چروکیده و بی‌رمق گردیده است اجازه میگیرم در مقابلش زانو زنم، دستش را در دستم بگیرم و بگویم:

 سلام مادر، سلام بر مادر خسته و نالانم، مادرم مثل همیشه بیقرارت شده‌ام. دل در هوای دیدن رویت بی طاقت و اشتیاق حضور در کنارت بی‌تابم نموده. مادر اجازتی فرما تا به دستان نهیف و لاغری که در عهد توانمندی با قدرت گهواره‌ام را می‌جنباندی بوسه‌ای نثار کنم.

بیا مادر تا بر چشمهای فرو رفته و درگودی کاسه نشسته و کم فروغت که در جوانی با نگاه نافذت بر در میدوختی تا از کوچه، بازار و بازی  باز گردم بوسه‌ای بنشانم.

بیا مادر تا با سرشک دیدگان، خطوط صورت دوست داشتنی و مهربانت را، همان صورت گلگون و جذابی که با بیدار ماندنها و شب زنده‌داری‌هایت بخاطر مراقبت از من چنین پلاسیده‌اش نمودی، بشویم.

بیا تا برلبان خشک و چروکیده‌ات که با طراوت وگلفام بود و با آن در برِ گهواره‌ام نغمه زیبای لالائی ساز میکردی و اکنون خشک و سرد گشته بوسه شکرانه نشانم.

بیا ای نازنین مادر، ای گوهر ارزنده در ناسوت و لاهوت بیا تا برپیشانی مبارکت که سجدگاه آفریدگارمان می‌باشد بوسه رضایت و قدرشناسی گزارم.

مادر نتوانم، نتوانم قدر تو را بشناسم  و شکر داشتن تو را بجا آورم. مادر نتوانم حقّت را ادا نمایم و آنگونه که شایسته است کمر بخدمتت بندم. پس با همان عظمت روح و بلندی افکار و قلب رئوف و پاکت قصورم را نادیده انگار و حقّت را بر من ببخش که این کار فقط از دست تو برآید. 

 

حاج حسن پورشبانان

[ دوشنبه ۳ تیر ۱۳۸٧ ] [ ۱۱:۱٩ ‎ب.ظ ] [ خادمین حضرت خدیجه کبری (س) ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

مهم نیست که قفلها دست کیست! مهم این است که همه‌ کلیدهادست‌ خداست
لینک های مفید
پيوندهای روزانه

موضوعات وب
آرشيو مطالب
لینک های مفید
امکانات وب
  RSS 2.0